073-2270270

כל המידע על עולם המשפט

מרוכז במקום אחד

התמחות במשפטים 2014

אודות השינוי בכללי ההתמחות

ביום 17.8.10 חתם שר המשפטים (דאז), פרופ’ יעקב נאמן, על תיקון לכללי ההתמחות [כללי לשכת עורכי הדין (רישום מתמחים ופיקוח על התמחות) (תיקון) התש”ע-2010], אשר אושר על ידי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין. תחולת הכללים הינה על סטודנטים שהתמחותם תחל משנת 2014 ואילך.

בהתאם לכללים החדשים, המעסיקים אינם מורשים לראיין מועמדים להתמחות משפטית לפני ה-15 לחודש מרץ של שנת הלימודים השלישית, קרי בתחילת הסמסטר השני לשנת הלימודים השלישית. בנוסף, נדרשים המועמדים להציג טופס מטעם מוסד הלימודים, שמאשר כי הם עדיין לומדים בשנה השלישית או כי סיימו את לימודי השנה השלישית.

בהתאם לרגולציה מתקיימים הראיונות להתמחות החל מחודש מרץ ואולם הזימונים לראיונות מתחילים להישלח על ידי המעסיקים בשלב מוקדם יותר, כבר בראשית חודש ינואר.

זאת ועוד, מכרז משרד המשפטים, אשר מתפרסם בלעדית באתר קודקס, נפתח במהלך חודש דצמבר. קודקס מהווה את הפלטפורמה הבלעדית לגיוס מתמחים עבור כלל יחידות משרד המשפטים (כ-70 יחידות), לרבות הפרקליטויות, הסנגוריה, לשכת היועץ המשפטי לממשלה, משרדי הממשלה, בתי המשפט, האפוטרופוס ועוד.

 

השפעת השינוי על תהליכי גיוס המתמחים

בניגוד לשנים עברו, בעקבות השינוי חלק גדול מהמעסיקים החלו לראיין ולגייס מועמדים בפועל החל מיום 15.3.13 ותהליכי הגיוס התקצרו והפכו ממוקדים ומהירים. המשמעות היא שתקופת הגיוס האינטנסיבית ביותר שנמשכה בעבר מספר חודשים, עומדת היום על כחודש וחצי בממוצע, עד לראשית חודש מאי. הדבר נכון הן לגבי מעסיקים בסקטור הפרטי והן לגבי מעסיקים רבים בסקטור הציבורי, לרבות בית המשפט העליון.

 

הכנה אופטימאלית לקראת ראיונות ההתמחות במשפטים למועדי 2013-2014

מומלץ מאוד לשים דגש על השקעה בקורסים המתקיימים בשנה ב’ של התואר. תקופת המבחנים בתום השנה השנייה חשובה ביותר וציונים אלה הם האחרונים המועברים למשרדים בעת הראיונות במהלך השנה השלישית.

חשוב מאוד שקורות החיים יהיו מוכנים ומעודכנים עד לראשית ינואר, הזמן האידיאלי לתחילת הגשת המועמדות למשרות ההתמחות אצל המעסיקים השונים.
מומלץ לנצל את השנה השנייה ואף את הסמסטר הראשון של השנה השלישית בכדי לעבוד את קורות החיים ולהפוך אותם לאטרקטיביים יותר עבור המעסיקים. במסגרת זו מומלץ להצטרף לקליניקות משפטיות ו/או להשתלב במשרת טרום התמחות ו/או להתחיל להתנדב במסגרת משפטית ו/או להשתלב בכתיבה או עריכה בכתב עת משפטי, ו/או לחפש משרת עוזר/ת מחקר.
בנוסף, חשוב מאוד לנהל את התהליך באופן מוקדם וממוקד ככל הניתן מתוך ראייה אסטרטגית. זה הזמן לאסוף מידע על המעסיקים הן באתרי המשרדים, הן בעיתונות הכלכלית והמשפטית והן באתרי הדירוגים. בנוסף, מומלץ להיכנס למרכז המידע העשיר בקודקס ולקבל סקירה מקיפה על השוק וכן להיחשף למידע ייחודי מבפנים אודות המעסיקים השונים.

 

חיפוש משרת התמחות למועדי 2013-2014 – בקודקס

מאגר משרות התמחות במשפטים הגדול והמגוון בישראל, הן במשרדים הפרטיים והן במגזר הציבורי, ממתין לכם עכשיו באתר קודקס – מצא/י עכשיו את ההתמחות המתאימה לך ביותר!