073-2270270
כניסת משתמש קיים שם משתמש סיסמה כניסה שכחתי סיסמא הרשם:  עו"ד  מתמחה

תופעת פיצולי המשרדים

נראה כי הרבעון האחרון של 2009 היה רווי בתהפוכות ותזוזות של שותפים בקרב ב משרד עורכי דין מבוססים ומכובדים. כולנו קראנו בעיתונים על משרדים ש"פירקו חבילות" ברבעון האחרון: אם זה זליגמן, או משרדם של רון גזית רוטנברג, או משרד סאמט, שטיינמץ, הרינג, כמו גם משרד גורמן ושות גם על משרד ברץ הורן לא פסחה התופעה, וגם על משרדם של יגנס, טויסטר, בירן ושות וזוהי רק רשימת המשרדים שהוזכרו בעיתונות. אנו בקודקס יודעים על לפחות עוד שלוש ארבע עזיבות של שותפים משמעותיים שאירעו ברבעון האחרון שהשתמרו בחדרי חדרים.

מדוע הפיצולים והעזיבות הללו קורים דווקא עכשיו? האם יש משמעות לעיתוי? כדי לענות על השאלה הזו חקרנו את האירועים האחרונים וניסינו למפות את הסיבות לעזיבה וגילינו מספר סיבות מרכזיות, כסף, שליטה ומימוש עצמי.

2009 המחצית הראשונה של, זמן לבדק בית וניקוי אורוות - סוד גלוי הוא כי שנת 2009 התאפיינה כשנת מיתון, בשוק שמרני כשוק עורכי הדין המחצית הראשונה של שנה זו התבטאה בערעור בתחושת הביטחון התעסוקתי, בקיפאון ובישיבה על הגדר בכל הקשור ליוזמות חדשות. תקופה זו בה נפח ועומס העבודה ברוב המשרדים קטן, אפשרה הפנית המשאבים שהתפנו לבחינה עצמית ולתכנון אסטרטגיות להמשך הקריירה. את פירות ותוצאות תכנונים אילו אנו רואים ברבעון האחרון של 2009.

שינוי באקלים כלכלי - אם במחצית הראשונה של 2009 שבה המיתון והציפיות למיתון נתנו אותותיהם בשוק המשפטי הרי שברבעון האחרון של השנה חווה כל המשק וכנגזרת שלו גם השוק המשפטי התאוששות וגידול בנפח העסקאות. אקלים כזה, מייצר אופטימיות זהירה, ובהחלט מעודד יוזמות חדשות ולקיחת סיכונים.

הגדלת נתח רווחים- המניע לעזיבה במקרים אלו הוא חוסר רצון להפריש נתח כה גדול מהרווחים לשותפים בכירים אחרים ומחשבה כי ניתן לשפר את הנתח הכספי שנופל בחלקו של הפורש כך שיהלום בצורה מלאה יותר את כישרונו ויכולותיו. שהרי במשרדים הגדולים, גם אחרי שנים של השקעה עצומה במשרד יוכל השותף לקבל מהשותפים הוותיקים אחוזים מעטים בלבד מהבעלות על המשרד. למעשה, המניע כאן הנו חוסר שביעות רצון מחלוקת הרווחים הקיימת בארגון ותחושה כי קיימת אפשרות לשיפור התזרים הכספי באמצעות פיצול המשרד.

התקדמות רוחבית ושליטה בקבלת החלטות - ההתקדמות בהיררכיה הארגונית וקבלת משקל משמעותי בתהליכי קבלת ההחלטות המקצועיים עלולה לארוך זמן רב במשרד גדול ולעתים קרובות אינה מושפעת רק מכישרונו ויכולותיו המקצועיים של עורך הדין אלא, במידה רבה, גם מבירוקרטיה ופוליטיקה. לכן, עו"ד שאצה לו דרכו להתקדם במעלה ההיררכיה במקרים מסוימים מוטב לו כי ייטול את היוזמה לידיו. הדרך הקצרה והבטוחה יותר לשיפור המעמד והסטאטוס היא באמצעות התקדמות רוחבית, קרי, פיצול המשרד תוך שיפור עמדה.

אופי יזמי - במשרד גדול גם עורך דין מוכשר ובעל יכולות עלול להיבלע בים המועסקים בארגון. רבים אינם רואים את עצמם באים לידי ביטוי כחיילים ב"קואופירייט" המשמשים כברגים קטנים בתוך מערכת גדולה. יש כאלו אשר עבורם הדרך הנכונה ביותר למימוש עצמי ומיצוי היכולות היא נטישת הארגון לדרך עצמאית יותר בה מעמדם ויכולת ההשפעה שלהם תשתפר.

צד המעסיק - ייתכן כי הצפת השוק בעורכי דין מאפשרת "לוותר" על השותפים בדרג ביניים ולקבל תחתם עורכי דין צעירים המסתפקים בנתח קטן יותר מן העוגה. מה שמותיר את הברירה היזמית אטרקטיבית עבור המופרשים מהמערכת.

>> קרא עוד מאמרים

מחלקת קודקס בכירים מעניקה שירותים לעורכי דין בעלי משכורת חודשית ממוצעת בסך של 30,000 ומעלה