073-2270270
כניסת משתמש קיים שם משתמש סיסמה כניסה שכחתי סיסמא הרשם:  עו"ד  מתמחה

מזכירה משפטית

גיוס ואיוש משרות מנהלה מגוונות בדגש על תפקיד מזכירה משפטית בענף המשפט

במסגרת סל השירותים של קודקס, אנו מספקים שירותי השמה איכותיים ומיוחדים של עובדי אדמיניסטרציה ומזכירות במשרדי עורכי דין.

עובדי האדמיניסטרציה והמזכירות בתחום המשפטי הם חלק אינטגראלי ומשמעותי בארגון. מטרתנו היא היא לייצר שידוך נכון וממוקד שינבע מתוך הבנה מעמיקה של צרכי הלקוח ביחד עם שימוש ביכולות האבחון ובכלי אבחון המותאמים לקהל היעד הספציפי הזה.

בקודקס אנו מאיישים מגוון רחב של משרות אדמיניסטרציה ולצורך כך עושים שימוש בהכרות העמוקה ורבת השנים שיש לנו עם עולם המשפט, עם משרדי עורכי הדין ועם קשת רחבה של מעסיקים הפוטנציאליים.

מן הצד השני, לקודקס מאגר משמעותי של כוח אדם אדמיניסטרטיבי מעולה ובמיוחד מועמדות מצוינות לאיוש תפקידי מזכירה משפטית. אנו מטפלים במועמדות בעלות ניסיון בתפקידים מסוג זה לרבות ניסיון ספציפי במשרדי עו"ד וגם, במקרים מסוימים, לסטודנטים המעוניינים לעבוד 4-5 ימים בשבוע.

השירות ניתן על ידי צוות השמת מזכירות העוסק בביצוע ראיונות פרונטאליים למועמדים פוטנציאליים תוך שימוש בשיטת הראיון ההתנהגותי הננקטת בקודקס לצורך אבחון מועמדים.

קישור למאמר הבא אשר התפרסם גם בynet:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4179420,00.html

האישה החזקה בענף המשפט - מזכירה משפטית


תפקיד חדש הושק השנה בענף המשפט - מזכירה משפטית ;
המזכירות החדשות הן אקדמאיות, בעלות ניסיון והכשרות משפטיות;
ומרוויחות משכורות גבוהות במיוחד.

לאורך העשורים האחרונים מקובל היה לראות במזכירות המשרדיות - כוח עבודה בסיסי, שאינו דורש הכשרה מיוחדת והשכלה רלוונטית ואשר משתכר, ע"פ רוב, שכר מינימום.
בשנה האחרונה, עובר שוק המזכירות מטמורפוזה מרחיקת לכת, במקום הכי פחות צפוי - ענף המשפט.
התפקיד מזכירה משפטית התגלה כתפקיד חדש, בעל דרישות גבוהות במיוחד ובהתאמה, כזה המציע משכורות גבוהות, יחסית לעולם המזכירות כפי שהכרנו אותו עד היום.
חברת קודקס, חברת ההשמה המובילה בישראל בענף המשפט, מדווחת על כ- 360 משרות שנפתחו בחברה בשנה החולפת, ואשר יועדו למזכירות משפטיות במגוון דרגות והיקף ניסיון.

מזכירה משפטית - ניסיון משפטי והכשרות ייעודיות


מזכירה משפטית נדרשת לניסיון תעסוקתי במזכירות, בעדיפות ברורה לניסיון ממשרדי עורכי דין. עליה לבסס היכרות מוקדמת עם מונחים מתחום המשפט, לעבור קורסים והכשרות ייעודיים, להיות בעלת תעודת בגרות ותואר אקדמאי ממוסד לימודים מוכר, להכיר את כלל תוכנות OFFICE, לדעת הקלדה מהירה ולדבר אנגלית על בורייה. .
משרדי עורכי דין רבים, מעניקים עדיפות למזכירות בעלות ניסיון צבאי רלוונטי, אם כמנהלות לשכה ואם כעובדות הפרקליטות הצבאית.
מנתוני חברת קודקס עולה, כי בשנה החולפת התקיימו בחברה למעלה מ-700 ראיונות פרונטאליים עם מזכירות משפטיות, תוך הקפדה על רמתן ואיכותן הגבוהה של המועמדות. מרבית המועמדות נעות בטווח הגילאים של 25-45 ומתגוררות במרכז הארץ. בכל הנוגע להשכלה פורמאלית, מקרב המזכירות המשפטיות שהתקבלו לתפקיד בפועל - 55% הינן בעלות השכלה אקדמאית בעוד ש-45% הינן בעלות תעודת בגרות.

מזכירה משפטית - יציבות תעסוקתית


מרבית משרדי עורכי הדין, מעוניינים במזכירות משפטיות, שילוו את המשרד למשך תקופה ארוכה, בעדיפות לנאמנות של שנים. יתרון מובהק ניתן למזכירות משפטיות ולמנהלות משרד, אשר מוכיחות בעברן יציבות תעסוקתית במשרדי עורכי דין. ואולם, בפועל מרבית המזכירות המשפטיות נשארות בתפקידן לתקופה של בין שנתיים לשלוש שנים.

מזכירה משפטית - היררכיה מובנית של תפקידיםשוק המזכירות המשפטיות אינו סטאטי כלל ועיקר וניתן לאבחן בתוכו מבנה היררכי קלאסי, המאגד תחתיו סקאלה נרחבת של תפקידים. כך, בעוד שכ-21% מהמשרות שנפתחו השנה בחברת קודקס עבור מזכירות משפטיות, יועדו להתמחויות נישה כגון גבייה, הוצאה לפועל והנה"ח - כ-60% מכלל המשרות שנפתחו יועדו למזכירות משפטיות בדרגים זוטרים ולדרגי ביניים.
הנתון המעניין ביותר, מתייחס להיקף המשרות שנפתחו השנה בקודקס עבור מנהלות משרדים ומזכירות משפטיות בכירות, בהיקף של כ-19% מכלל המשרות.
המזכירות המשפטיות הבכירות ומנהלות המשרדים, נדרשות לתואר ראשון לכל הפחות, ולניסיון ניהולי מוכח, תוך יתרון מובהק לניסיון מתחום המשפט. במסגרת תפקידן הן מצופות לנצח על צוות עובדי מנהלה, ולהיות אחראיות למגוון רחב של תחומים, לרבות גיוס העובדים, רכש, בנקים, תפעול, ניהול פרויקטים ועוד.

מזכירה משפטית - ישנה מאוחר, מרוויחה יותר

מזכירה משפטית

חלק ארי מהמשרות שנפתחו בשנת 2011 בחברת קודקס, ואשר יועדו למזכירות משפטיות, היו עבור שעות אחר הצהריים והערב, ועמדו על 48% מכלל המשרות. כ-39% מהמשרות שנפתחו, היו עבור לשעות הבוקר וכ-13% מהמשרות שהוצעו למזכירות משפטיות, יועדו לעבודה במשמרות.
ההיקף הגדול של המשרות המיועדות לשעות הערב, נובע מהקושי שקיים בענף המשפט לאתר מועמדות איכותיות שיוכלו לאייש משבצת זו, שמתנגשת לרוב עם עיסוקיהן האחרים. חברת קודקס מתמודדת עם אתגר זה, בין היתר, באמצעות קהל מועמדים שהינם סטודנטים למשפטים.
ואולם, הנתון המפתיע ביותר מתייחס דווקא להיקף המשכורות המשולמות בתחום חדש זה.
מזכירה משפטית בעלת ניסיון בסיסי, תרוויח משכורת התחלתית של כ-6,000 ש"ח בממוצע.
מזכירות משפטיות בכירות, ירוויחו שכר ממוצע של כ-8,000 ש"ח, בעוד אשר מנהלות משרד עורכי דין ומזכירות בכירות, ישתכרו בכ-13,000 ש"ח בממוצע! סכום העולה, על הסכום שמשתכרים עורכי דין בעלי ותק בינוני ברבים ממשרדי עורכי הדין בישראל.

מחלקת קודקס בכירים מעניקה שירותים לעורכי דין בעלי משכורת חודשית ממוצעת בסך של 30,000 ומעלה