073-2270270
כניסת משתמש קיים שם משתמש סיסמה כניסה שכחתי סיסמא הרשם:  עו"ד  מתמחהשאלות נפוצות

מדוע איני מוצא את המשרה עליה קיבלתי עדכון במייל?

הסיבה לכך היא משום שכבר הוגשה מועמדות למשרה זו או שהמשרה נסגרה/הוקפאה. במידה ומועמדותך למשרה זו הוגשה, ניתן לראות משרה זו תחת "פניות וזימונים".

מדוע איני מקבל זימונים דרך האתר?

ישנם כמה גורמים אשר משפיעים על קבלת זימונים לראיונות:
מילוי התיק האישי/ כמות המשרות אליהן הוגשה מועמדות/ הגדרת סוכן/ מועד הגשת מועמדות למשרות.

על מנת לשפר את הסיכויים לקבלת זימונים לראיונות, יש למלא את התיק האישי בהרחבה כך שהמעסיקים יוכלו להכירך לעומק. התיק האישי צריך לכלול בין היתר פרטים אישיים, השכלה (גם תארים נוספים אם יש), ניסיון תעסוקתי (לא רק בתחום המשפטי), התנדבויות (ביניהן כאלו הנעשות במסגרת הלימודים ותמורת נקודות זכות) ולצרף מסמכים רלוונטיים (המלצות, עבודות וכו'). כמו כן, מומלץ לענות על השאלון ולצרף מכתב פנייה במעמד הגשת המועמדות למשרה. באופן זה, המעסיק יכול להתרשם מאופן הכתיבה ויכולת הניסוח.

יש לזכור שהתחרות בשוק גבוהה, ועל כן מומלץ להגדיר את אפשרויות החיפוש שלכם בצורה רחבה בסוכן המשרות, כמו למשל: אזורים גיאוגרפיים נוספים, מגוון רחב של תחומי עיסוק, הגדרה של מועד נוסף להתמחות (מרץ וספטמבר לדוגמא). מיקוד יתר עשוי להאריך מאוד את תהליך חיפוש ההתמחות ולצמצם משמעותית את כמות הראיונות אליהם תזומנו.

מומלץ להיכנס מדי יום לאתר על מנת לבחון את המשרות החדשות שנפתחות ולהגיש אליהן את מועמדותכם עוד בשלב הראשוני של תהליך הגיוס וכך תגדילו את הסיכוי שמעסיק זה יזמנכם לראיון.
ניתן להגדיר בסוכן קבלת מיילים על משרות חדשות שנפתחות ועונות להגדרות החיפוש וכך תוכלו להיות מעודכנים כל הזמן.

מדוע איני מקבל זימונים בשעה שחבריי, בעלי ציונים נמוכים משלי, כן מקבלים?

זימון הוא פונקציה של משתנים רבים, כאשר לכל מעסיק יש את הקריטריונים החשובים לו (כדוגמת: ניסיון תעסוקתי, התנדבויות, ניסיון בתחום המשפט, מקום מגורים) והם אלו שמנחים אותו בתהליך הגיוס ובחירת הסטודנטים אותם רוצה לראיין.

מדוע עליי למלא את התיק האישי כאשר צירפתי קובץ קורות חיים?

רוב המעסיקים נוהגים ורגילים לעבוד עם התיק האישי, ולעיתים קרובות אינם פותחים כלל את קובץ קורות החיים.

לכן יש למלא את התיק האישי במלואו ובצורה מיטבית כך שכלל הנתונים המופיעים בקורות חייכם יופיעו בתיק האישי. צירוף קובץ קורות החיים יכול לבוא כתוספת, אך לא במקום מילוי התיק.
בתהליך מילוי התיק האישי ניתן להשתמש בקובץ קורות החיים שלכם ולהעתיק משם את הנתונים לתוך המקום המתאים בתיק.

עברתי ממוסד אחד לאחר במהלך התואר, כיצד עליי לחשב את הממוצע?

החישוב צריך לייצג את הממוצע במוסד הנוכחי בלבד, כאשר בפירוט נוסף יש לציין את הממוצע במוסד הקודם.

קיבלתי זימון לראיון דרך האתר אך המעסיק טרם יצר עימי קשר, מה עליי לעשות?

יש לחכות כשבוע. במידה ועבר שבוע והמעסיק טרם יצר קשר, ניתן ליצור עמו קשר לתיאום המועד לראיון. במידה ולא ניתן לאתר את פרטי ההתקשרות עם המעסיק, ניתן לפנות למחלקת מתמחים של קודקס לקבלת סיוע.

האם חובה להעלות תמונה?

לא, אך מומלץ מאוד, שכן תמונה מאפשרת למעסיק לקשר בין קו"ח לפנים, כך שאינך עוד שם ברשימה ארוכה של מועמדים, אלא אישיות בפני עצמה.

האם חובה לציין גיל?

ציון הגיל אינו חובה ונתון לשיקול דעתכם. במידה והינכם חוששים שנתון זה עלול לפגוע, ניתן להשמיטו.

כיצד מצטרפים למאגר העדפה מתקנת?

יש להעלות את המסמכים הנדרשים לתיק האישי, בעמודת "שונות", תחת "עבודות" ולקרוא לשם הקובץ בשם סוג המסמך המצורף. לאחר מכן, יש להגיש מועמדות למשרה 27788 בסוכן המשרות. ניתן לאתר משרה זו ע"י חיפוש משרות כללי והקשת מספר המשרה הנ"ל. להלן פירוט המסמכים הנדרשים לשם הצטרפות למאגר העדפה מתקנת:

  1. המועמד הוא מקרב האוכלוסיה הערבית, לרבות הדרוזית והצ''רקסית - יש לצרף תמצית רישום אוכלוסין.
  2. המועמד או אחד מהוריו נולדו באתיופיה - יש לצרף תצלום ת.ז.
  3. המועמד הוא "אדם עם מוגבלות חמורה" כמשמעותו בסעיף 35.252 לתקשי"ר - יש לצרף אישור המעיד על אחוזי הנכות.

כיצד ניתן לראות לאילו משרות הגשתי מועמדות?

יש להיכנס ל"חשבון שלי" ולאחר מכן ל"פניות וזימונים", שם יופיעו כל המשרות אליהן הגשתם את מועמדותכם. כל משרה אליה הוגשה מועמדות מגיעה ישירות ל"פניות שטרם נענו", לאחר מכן, תעבור לקטגוריות השונות בהתאם להתקדמות תהליך הגיוס.

האם יש לפרט על ניסיון שאינו משפטי?

כמובן. המעסיקים מעוניינים להכירכם לעומק ועל כן גם ניסיון שאינו משפטי מאוד חשוב עבורם. על ידי הצגת ניסיונכם התעסוקתי יוכלו המעסיקים להתרשם מיכולותיכם האישיות וכישוריכם.

כיצד ניתן לפנות למעסיקים?

פנייתכם למעסיקים נעשית דרך "סוכן המשרות". ראשית, יש להגדיר את סוכן המשרות כך שיציג בפניכם את המשרות המתאימות לכם (ניתן לסמן תחומי עיסוק, אזורים גיאוגרפיים, מועדי התמחות, סוג משרה ועוד). לאחר מכן, תוצג בפניכם רשימה הכוללת את כל המשרות העונות להגדרות שציינתם. לשם הגשת מועמדות למשרה ספציפית, יש ללחוץ על "המשך" בצד השמאלי. בחלון שיפתח, ניתן לצרף מכתב פנייה מתאים (ניתן להכין מראש מספר מכתבים שונים ולשמור אותם בתיקכם האישי) וללחוץ על "שלח". כעת תיקכם האישי נמצא בידי המעסיק והוא יכול לזמנכם לראיון בכל עת.

באיזה מועד כדאי להתחיל לחפש התמחות?

כללי לשכת עורכי הדין קובעים כי ניתן להתחיל להתראיין להתמחות החל מאמצע השנה השלישית ללימודים. את הגשת המועמדות למשרות יש לבצע קודם לכן ואת הראיונות ניתן יהיה לתאם כך שיערכו לא לפני אמצע השנה השלישית ללימודיכם.
לצורך המחשה - סטודנט אשר התחיל את לימודיו באוקטובר 2011 ומסיים את לימודיו בשנת 2015 (מרץ או ספטמבר) יוכל להתחיל להתראיין להתמחות החל מה-15.3.14. את הגשת המועמדות למשרות ניתן יהיה לבצע החל ממועד הופעתן באתר קודקס.מילות מפתח
מרכז המידע
מעסיקים
עורכי דין
האיזור שלי
אודות