073-2270270
כניסת משתמש קיים שם משתמש סיסמה כניסה שכחתי סיסמא הרשם:  עו"ד  מתמחה
קודקס משפטים
מומחים בהשמת עורכי דין


תהליך חיפוש עבודה:

לבטים, תובנות ועצות לחיפוש נכון

מאת עו"ד מיכל שטרנליב, מנהלת מחלקת בכירים, קודקס

אילה ברלר שפירא, עורכת דין בעלת ניסיון של כ-12 שנים, נשואה + 2, עבדה כיועצת משפטית של חברת Jungo Ltd כאשר החליטה, לאחר 6 שנים, לחפש מקום חדש. היא מספרת על התהליך שעברה, על השינויים שהיו בדרך, ועל הקשיים שחוותה עד למשרה המיוחלת במחלקה המשפטית בחברת אמדוקס.

מה הניע אותך לחפש עבודה?

"אחרי תקופה של שש שנים כיועצת המשפטית של החברה, הרגשתי בשלה לעשות שינוי ולהתקדם בקריירה שלי. אהבתי מאוד את העבודה בחברת Jungo אבל אפשרויות הקידום שלי מבחינה מקצועית היו מוגבלות. אחרי שאתה עושה תפקיד של מספר אחד אין הרבה לאן להתקדם".

ספרי לי על תהליך החיפוש.

"התהליך היה קצר יחסית, עניין של כמה חודשים. זו הייתה הפתעה עבורי, ציפיתי שהתהליך ייקח בין חצי שנה לשנה לפחות בעיקר בשל העובדה שכמות המשרות המעניינות בשוק מוגבלת בהתחשב בוותק ובתנאי השכר שלי".

האם תנאי השכר שלך היוו מכשול?

"במובן מסוים כן. הפעם כאשר חיפשתי עבודה ידעתי מראש שהשכר שלי גבוה ביחס לשוק, אבל זה לא היווה שיקול עיקרי עבורי. השיקולים המקצועיים היו אצלי במקום הראשון. להפתעתי, מי שכן התייחס לציפיות השכר כפרמטר בעל חשיבות יתרה היו מספר חברות השמה אליהן פניתי. חלקן נמנעו מלקדם את המועמדות שלי למשרות, שאגב התאימו לי כמו כפפה ליד, רק בגלל ציפיות השכר וחבל, כי במכלול השיקולים השכר הוא חשוב, אבל הוא לא הכל".

ומה הייתה המשרה אליה כיוונת?

"בתחילת התהליך היה לי ברור שלאחר תפקיד של יועצת משפטית, הקידום הטבעי הוא יועצת משפטית ראשית בחברה יותר גדולה, תפקיד עם אוריינטציה עסקית שכולל גם ניהול אנשים. מחלקה משפטית לא הייתה אופציה עבורי".

ובכל זאת, היום את עובדת במחלקה משפטית ולא כיועצת משפטית.

"נכון. אחת התובנות שהגעתי אליה בתהליך היא שיש בארץ מעט מאוד חברות בסדר גודל של אמדוקס שמנהלות את הפעילות הבינלאומית שלהן מכאן. האפשרות להיכנס לחברה כזו היא הרבה יותר מעניינת מבחינה מקצועית מאשר לעבוד בחברה קטנה או בינונית בתפקיד של יועצת משפטית ראשית. ההסתכלות שלי לא הייתה רק על ה'כאן ועכשיו' אלא בעיקר על העתיד, היכן אני רואה את עצמי בעוד עשר שנים מהיום. אמדוקס היא אחת החברות היחידות בארץ שגם אחרי עשרים שנה, יודעת לחדש ולספק עניין ואתגר לעובדים שלה".

האם שקלת לפנות למשרדים?

"לא. את הקריירה שלי התחלתי במשרד, אבל אחרי מספר תפקידים בחברות, הבנתי שאני מאוד אוהבת להיות חלק מצוות, להכיר את הפעילות של החברה מבפנים ולא מהצד. היה לי חשוב מאוד למצוא תפקיד שהוא ניהולי, שיש בו עשייה מהותית ומגיע עם הרבה אחריות. אמדוקס במובן זה היא בדיוק מה שחיפשתי, עורכי הדין כאן מקבלים מקום של כבוד, יש הרבה מעורבות בפעילות העסקית של החברה, האחריות היא אדירה וההשפעה שלי, על אף שלכאורה מדובר בדרג נמוך יותר ממה שאליו הורגלתי, אינה פחותה מאשר של יועץ משפטי ראשי בחברה אחרת".

טיפ למועמדים שמחפשים עבודה בדרג הבכיר?

"קחו אוויר, כיוון שזהו תהליך שדרושה לו סבלנות רבה. בראש ובראשונה הגדירו לעצמכם לאן אתם רוצים להגיע, וכוונו לשם. התפקיד הקרוב, לעולם אמור להיות אבן דרך במסע ל- 'שם', ולא סופו של המסע".חזרה למאמרים וטיפים