073-2270270
כניסת משתמש קיים שם משתמש סיסמה כניסה שכחתי סיסמא הרשם:  עו"ד  מתמחה

עונת גיוס המתמחים - סיכום גל ראשון של הגיוסים

יריית הפתיחה של עונת גיוס המתמחים לשנת 2012 נורתה בדצמבר 2009 , מדצמבר ועד היום כאלפיים סטודנטים נרשמו למערכת קודקס והחלו את חיפושי ההתמחות שלהם בגל המחפשים הראשון, הם זומנו באמצעות קודקס ל-2,686 ראיונות התמחות במשרדים השונים, כאשר חודש השיא של הזימונים היה בדצמבר 2009, בו לבד נערכו כ- 1600 זימונים לראיונות להתמחות. ראיונות אלו נשאו פרי, ובמהלך תקופה זו אוישו כ-70% ממשרות ההתמחות במשרדים הגדולים, המשפיעים ובעלי המוניטין בזירה המשפטית. המשרות אוישו הן למועדי מרץ 2012 והן למועדי ספטמבר 2012.

תקופת גיוסי הגל הראשון התאפיינה בתחרות בין המשרדים הגדולים על ליבם של המתמחים האיכותיים, אשר במהלכה לא חסכו המשרדים המגייסים במאמצים. זאת מתוך הבנה שההשקעה בהון האנושי משתלמת ושהמתמחים של היום מייצגים, במקרים רבים, את עתיד המשרד.

בנוגע למועמדים, בקודקס מצאו כי מועמדי הגל הראשון הנם בד"כ סטודנטים למשפטים בעלי מוטיבציה גבוהה למקצוע, "בעניינים", כאלו המסוגלים להציב לעצמם יעדי קריירה כבר בשלב מוקדם, 37% מהם הנם בעלי תארים נוספים או שניים, 56% מהם הן סטודנטיות ו-44% הם סטודנטים. 85% מהם הם בעלי ממוצע ציונים של 80 ומעלה (בעלי ציונים טובים אך לא בהכרח מצטיינים).

חשוב לציין כי בתקופה זו אף יצאו לפועל פרויקטים גדולים של גיוס שנועדו לשדך את הסטודנטים עם המשרדים, פרויקטים כגון יריד הכוון התעסוקה של הפקולטה למשפטים באונ' בר אילן, פרויקט אופק של קודקס, אשר במסגרתו סיירו סטודנטים מצטיינים ממוסדות הלימוד השונים במשרדים המובילים, התרשמו, זומנו לראיונות ואיישו את משרות המתמחים ועוד.

לגבי ההמשך גיוסי המתמחים, אלינור מור, מנכל"ית קודקס, מרגיעה את כל אותם סטודנטים שאיחרו את הגל הראשון, "זו השנה ה-11 שבקודקס מסייעים לסטודנטים למצוא התמחות ומנסיוננו בתחום, אני יכולה להגיד כי מתמחים מחפשים ומוצאים התמחות באמצעות קודקס במהלך כל השנה, בכל עת יש במאגר המשרות של קודקס מאות רבות של משרות למתמחים לכל המועדים, כרגע קיימות במאגר לצד משרות 2012 גם משרות ל-2011 ואפילו ל2010"

>> קרא עוד מאמרים

מחלקת קודקס בכירים מעניקה שירותים לעורכי דין בעלי משכורת חודשית ממוצעת בסך של 30,000 ומעלה