073-2270270

כל המידע על עולם המשפט

מרוכז במקום אחד

תוצאות סקר שכר 2021

ענף המשפט בישראל

תוצאות סקר שכר 2021

ענף המשפט בישראל

בחודש מרץ 2021 ערכנו את סקר השכר השנתי בענף המשפט, כדי לעזור לכם להבין טוב יותר את מצבכם מול השוק. בסקר השתתפו 1,872 עורכי ועורכות דין, בעלי שכר ממוצע של 18,574 ש"ח ברוטו לחודש ושכר חציוני של 16,000 ש"ח ברוטו לחודש. ריכזנו לכם את התובנות המרכזיות שעלו מהסקר וכאן תוכלו להוריד את הדוח עם התוצאות המלאות . מוזמנים כמובן לשתף ולהעביר הלאה :)

מי השתתף בסקר?

תוצאות הסקר

הניסיון משתלם

השכר של עורכי הדין עולה עם הוותק ויכול להכפיל את עצמו לאחר 7 שנים. בשנים הראשונות העליה בשכר משמעותית יחסית ומוותק של 4 שנים העליה בשכר מתונה יותר.

תחום ההייטק ממשיך להוביל

תחום ההייטק שמר על המקום הראשון ברשימת העיסוקים הרווחיים ביותר במשרדי עורכי דין (לפי נתוני שכר ממוצע לבעלי ותק של 3-5 שנים). התחומים שהשכר בהם הוא הנמוך ביותר הם: נזיקין וביטוח, דיני משפחה ומעמד אישי, פלילי, הוצאה לפועל ותעבורה.

גברים מרוויחים יותר

כל שהוותק גדל כך גם גדלים פערי השכר בין המינים, על אף שהיקף המשרה זהה ומספר שעות העבודה דומה.

משתלם יותר לעבוד בחברה גלובלית

בכל ותק, יועצות ויועצים משפטיים מרוויחים בממוצע יותר בחברות גלובליות מאשר בחברות לוקאליות. הפער בשכר הממוצע (ברוטו לחודש) בין יועצות ויועצים משפטיים בחברות בינלאומיות לחברות לוקאליות הוא כ-38%.

עומס יתר

מעל מחצית מעורכי הדין במגה משרדים דיווחו כי הם עובדים מעל 10 שעות ביום, לעומת כרבע בלבד במשרדים הקטנים ובחברות.

רוצים לראות את התוצאות המלאות של הסקר? כאן תוכלו להוריד את הדוח המלא. מוזמנים לשלוח לנו שאלות, הערות או הצעות לשיפור, וכמובן להפיץ את הסקר בתקווה שיסייע לכל העובדים והמעסיקים בענף.

נתראה בסקר שכר 2022 :)