073-2270270

כל המידע על עולם המשפט

מרוכז במקום אחד

תוצאות סקר שכר 2019

ענף המשפט בישראל

תוצאות סקר שכר 2019

ענף המשפט בישראל

בחודש נובמבר 2019 ערכנו את סקר השכר השנתי בענף המשפט, כדי לעזור לכם להבין טוב יותר את מצבכם מול השוק. בסקר השתתפו 1,564 עורכי ועורכות דין, בעלי שכר ממוצע של 17,849 ₪ ברוטו לחודש ושכר חציוני של 15,700 ₪ ברוטו לחודש. ריכזנו לכם את התובנות המרכזיות שעלו מהסקר וכאן תוכלו להוריד את הדוח עם התוצאות המלאות . מוזמנים כמובן לשתף ולהעביר הלאה :)

מי השתתף בסקר?

תוצאות הסקר

הניסיון משתלם

השכר של עורכי הדין עולה עם הוותק ויכול להכפיל את עצמו לאחר 7 שנים. בשנים הראשונות העליה בשכר משמעותית יחסית ומוותק של 4 שנים העליה בשכר מתונה יותר.

בהייטק ובמסחרי הבינלאומי מרוויחים יותר

תחומי העיסוק המסחריים הם הרווחיים ביותר ובראשם תחום ההייטק, שעקף את תחום המשפט המסחרי הבינלאומי, ששהה שנים רבות בצמרת. התחומים שהשכר בהם הוא הנמוך ביותר הם: נזיקין וביטוח, פלילי, הוצאה לפועל, דיני משפחה ומעמד אישי ודיני תעבורה.

פערי שכר בין נשים לגברים

כל שהוותק גדל כך גם גדלים פערי השכר בין המינים, על אף שהיקף המשרה זהה ומספר שעות העבודה דומה.

מתקרבים להייטק

רוב עורכי הדין במשרדים הגדולים מקבלים בונוסים ונופש שנתי, לעומת פחות ממחצית מעורכי הדין בחברות ובגופים הציבוריים. אולם, בעוד שרוב עורכי הדין בחברות ובגופים הציבוריים מקבלים קרנות השתלמות והשתתפות בארוחות (תן ביס וכו'), רק כרבע מעורכי הדין במשרדים הגדולים מקבלים תנאים דומים.

עומס יתר

מעל מחצית מעורכי הדין במגה משרדים דיווחו כי הם עובדים מעל 10 שעות ביום, לעומת כרבע בלבד במשרדים הקטנים ובחברות.

רוצים לראות את התוצאות המלאות של הסקר? כאן תוכלו להוריד את הדוח המלא. מוזמנים לשלוח לנו שאלות, הערות או הצעות לשיפור, וכמובן להפיץ את הסקר בתקווה שיסייע לכל העובדים והמעסיקים בענף.

נתראה בסקר שכר 2020 :)